REKLAMA
Znaleziono 1294 wyników
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polskiartykuł
Pokaż artykuł
22,5 mld złotych: MFiPR i BGK uruchamiają inwestycję w bezpieczeństwo i obronność Polski
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę na mocy której powstanie zarządzana przez BGK spółka Chrobry S.A. Trafią do niej pieniądze z Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności (FBiO) w wysokości ponad 22,5 mld zł, pochodzące ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Spółka „Chrobry” będzie finansować inwestycje zbrojeniowe realizowane przez samorządy i polskie firmy.
Ogłoszono przetarg na najważniejszą część Parku Zielonej Energii w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na najważniejszą część Parku Zielonej Energii w Gliwicach
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach ogłasza przetarg, który ma wyłonić wykonawcę najważniejszego elementu Parku Zielonej Energii (PZE) – nowoczesnego bloku energetycznego składającego się z kotła wielopaliwowego (który w innowacyjny sposób pozwoli uzyskać energię z lokalnych odpadów nienadających się już do segregacji i dalszego odzysku) oraz infrastruktury towarzyszącej – m.in. magazynu ciepła i komina wraz z wieżą widokową. Zgodna z największymi standardami środowiskowymi instalacja wyniesie gliwickie ciepłownictwo systemowe na zupełnie inny poziom. Treść przetargu jest dostępna na stronie internetowej gliwickiego przedsiębiorstwa.
Brazylia - nowy rynek w strategii NEINVERartykuł
Pokaż artykuł
Brazylia - nowy rynek w strategii NEINVER
NEINVER eksportuje swoją koncepcję centrów typu outlet do Ameryki Łacińskiej. Strategia firmy NEINVE...
Inwestycja w kliniki medyczne w Polsce, jak i biznes onlineartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja w kliniki medyczne w Polsce, jak i biznes online
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że pieniądze mają duży wpływ na naszą codzienność. Tyczy się to również oczywiście placówek medycznych. Nie tylko tych państwowych, ale również i prywatnych. Dlatego dziś zastanowimy się nad tym, czy warto inwestować w kliniki medyczne.
Ograniczenie wydatków i ESG – kluczowe wyzwania dla branży nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
Ograniczenie wydatków i ESG – kluczowe wyzwania dla branży nieruchomości
W 2024 roku światowa branża nieruchomości komercyjnych będzie musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, jak wynika z raportu 2024 Commercial Real Estate Outlook przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Wśród nich, oprócz wysokich kosztów finansowania i jego ograniczonej dostępności, istotne są kwestie związane z ESG oraz technicznym długiem wynikającym z niskiego zaawansowania cyfrowego branży.
Kultowe miejsce w centrum Łodzi – dawny Dom Buta, powróci na mapę handlową miasta po 20 latach [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kultowe miejsce w centrum Łodzi – dawny Dom Buta, powróci na mapę handlową miasta po 20 latach [ZDJĘCIA]
Jeden z najbardziej charakterystycznych, zabytkowych budynków w centrum Łodzi, zlokalizowany na rogu ulic Piotrkowskiej i Tuwima (Piotrkowska 98) dawny Magazyn Konfekcyjny Emila Schmechela, a w czasach PRL-u dom obuwniczy należący wówczas do przedsiębiorstwa Państwowe Domy Towarowe (potocznie nazywany "Domem Buta"), powróci na mapę handlową i usługową Łodzi.
Zabytkowy budynek "Pionier" w Bytomiu został wystawiony na licytację [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek "Pionier" w Bytomiu został wystawiony na licytację [ZDJĘCIA]
Zarząd Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach ogłosił aukcję na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Bytomiu przy ul. Dworcowej 19, czyli popularnego "Pioniera".
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
13 marca 2024 roku Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał 150. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymało ją Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „STALZŁOM”.
 Firma BOJAR-TECH inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Firma BOJAR-TECH inwestuje w woj. mazowieckim
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał decyzję o wsparciu kolejnej firmy w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska wchodzi w erę energii jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Polska wchodzi w erę energii jądrowej
Budowa pierwszej elektrowni jądrowej to ogromne wyzwanie – zwłaszcza w kontekście ambitnego celu, aby 50% projektu zrealizowały polskie firmy. Ten projekt to także ogromna szansa dla firm, aby zaistnieć w kolejnych przedsięwzięciach energetycznych.
Polska wchodzi w erę energii jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Polska wchodzi w erę energii jądrowej
Budowa pierwszej elektrowni jądrowej to ogromne wyzwanie – zwłaszcza w kontekście ambitnego celu, aby 50% projektu zrealizowały polskie firmy. Ten projekt to także ogromna szansa dla firm, aby zaistnieć w kolejnych przedsięwzięciach energetycznych.
Kolejne dwie polskie firmy inwestują, ze wsparciem Warmińsko-Mazurskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy inwestują, ze wsparciem Warmińsko-Mazurskiej SSE
Liczba inwestorów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (W-MSSE S.A.) powiększyła się o kolejne nowe przedsiębiorstwa. Projekty korzystające ze zwolnienia dotyczącego podatku dochodowego zrealizują w ramach Polskiej Strefy Inwestycji STALWEST Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz CONSWELD PRODUKCJA Kochanowski, Dudkowski Spółka jawna.
EXIM PHARMA rozbuduje zakład produkcyjny w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
EXIM PHARMA rozbuduje zakład produkcyjny w woj. mazowieckim
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała decyzję o wsparciu dla przedsiębiorstwa EXIM PHARMA Sp. z o.o., które w Węgrowie (woj. mazowieckie) zrealizuje kolejną inwestycję w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma z branży cukierniczej, inwestuje ze wsparciem KSSE w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży cukierniczej, inwestuje ze wsparciem KSSE w Sosnowcu
Kolejna polska spółka inwestuje w województwie śląskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to Cukiernia BOLERO, która zrealizuje inwestycje w Sosnowcu, na łączną kwotę 3 662 000 zł.
Unitube inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Unitube inwestuje w woj. opolskim
Kolejna inwestycja w Strefie Aktywności Gospodarczej, w gminie Ujazd, w miejscowości Olszowa, w województwie opolskim. Firma Unitube buduje halę do magazynowania, serwisowania i cięcia rur oraz profili stalowych. To kolejna polska spółka, która zdecydowała się na inwestycję w strefie przy autostradzie A4.
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycje w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo Sandra zrealizuje nową inwestycję w Dobieszowicach, (w gminie Bobrowniki, powiat będziński). To już trzecia decyzja o wsparciu dla inwestorów z tej grupy kapitałowej.
Polska firma z branży metalowej inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży metalowej inwestuje w woj. opolskim
Kolejna inwestycja ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w województwie opolskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem decyzję o wsparciu otrzymała „POM” Sp. z o.o. z Krapkowic.
Strefy Kibica podczas Mistrzostw Europy 2012 w Piłce Nożnejartykuł
Pokaż artykuł
Strefy Kibica podczas Mistrzostw Europy 2012 w Piłce Nożnej
Doświadczenia z poprzednich Mistrzostw Europy pokazują jednoznacznie, że strefy zlokalizowane w ścis...
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiej
Urzędnicy wyłonili przy drugiej próbie nowego właściciela kilkuhektarowego terenu przy ulicy Irysowe...
[śląskie] Jaworzno otrzyma 26 milionów zł na kanalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Jaworzno otrzyma 26 milionów zł na kanalizację
Miasto otrzyma ponad 26 mln zł unijnego dofinansowania na realizację II etapu projektu kanalizacyjne...
REKLAMA